szkolenie Ekspert Ślubny

Jakiś czas temu zakończyło się szkolenie pt: ,Ekspert Ślubny’ organizowane przez bardzo znaną szkołę florystyczną Gretaflowers.  Zapisałam się na to szkolenie, aby poznać tajniki wiedzy florystycznej i móc je wykorzystywać przy zleceniach ślubnych. Uwielbiam się szkolić i rozwijać.

Szkolenie podzielone było na kilka zjazdów a na każdym z nich omawialiśmy inny tematu związany z przyjęciem ślubnym.

Na pierwszym zjeździe uczyliśmy się jak wykonywać galanterię ślubną, czyli wianki i półwianki dla Panny Młodej. Z powodzeniem można je również wykorzystać dla dziewczynek na Pierwszą Komunię Świętą czy wieczór Panieński. Wykonywaliśmy również bransoletki dla druhen, butonierki i przypinki dla Pana Młodego.

Na kolejnym zjeździe wykonywaliśmy bukiety ślubne. Począwszy od takich klasycznych, zwartych, przez luźniejsze lekkie kompozycje po ostatnio bardzo modne spływające i horyzontalne wiązanki. Korzystaliśmy z pięknych, świeżych kwiatów.

 

Następny zjazd przyniósł nam nową wiedzę na temat kompozycji kwiatowych w wazonie i na kandelabrach. Dekoracje stołu gości lub stołu Pary Młodej to nieodłączny element dekoracji na każdym ślubie. Kompozycje tworzyliśmy w wybranej przez siebie kolorystyce, często pracowaliśmy też w grupach. To ciekawe doświadczenie, bowiem można się sprawdzić i w tej dziedzinie jaką jet umiejętność negocjacji, współpracy, przedstawiania swojej wizji i dopasowania jej do wizji koleżanki florystki :)

Ostatni zjazd to aranżacja sali i pleneru ślubnego. To podsumowanie dotychcasowej wiedzy, W dwa dni powtały bukiety ślubne, przypinki, wianki, aranżacje stołu, bramy kwiatowe używane do ceremonii ślubnej. Moja grupa pracowała w technice zero waste, którą sobie bardzo cenię ze względu na ekologiczne i świadome podejcie do tematu aranżacji ślubnej. Wszystkie kompozycje, zarówno te na stole jak i w donicach, na bramce lubnej powstały bez użycia gąbek florystycznych, które nie są biodegradowalne.

 

 

Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie, poznałam dużo osób ze swoje branży i nawiązałam wartościowe kontakty.  Nauczyłam się nowych technik florystycznych, oderwałam od codziennych obowiązków.